pondělí 4. ledna 2016

TOP 10 2016

Pojďme podrobněji nahlédnout do barevných trendů letošního jara a léta.
Budoucí nevěsty již mohou začít přemýšlet v jaké barevné kombinaci bude jejich velký den.1/ PANTONE 13 - 1520 ROSE QUARTZ 

 

Konejšivým uklidňujícím jarním barvám suverénně vévodí ROSE QUARTZ - barva růžového křemene. Svým tónem přináší pocit klidu a vyrovnanosti. Je jako pučící květy, jako poklidný západ slunce...Jeho odlesky se odráží ve veselých, ale náročných jarních a letních měsících.Doporučené kombinace: Peach Echo, Serenity, Lilac Gray2/ PANTONE 16 - 1548 PEACH ECHO


Odstíny oranžové jsou populární několik sezon. V důsledku toho módní svět přináší  ještě přátelštější tón - broskvový PEACH ECHO. Všeobjímající člen hravé oranžové rodiny v nás evokuje teplo a přístupnost.

Doporučené kombinace: Rose Quartz, Serenity, Lilac Gray3/ PANTONE 15 - 3919 SERENITY


Vzdušná jako rozlehlé modré nebe nad námi, komfort vyrovnanosti s uklidňujícím účinkem. Přináší pocit úlevy i v bouřlivých časech. SERENITY navozuje přirozený pocit propojení s prostorem.

Doporučené kombinace: Buttercup, Snorkel Blue, Peach Echo4/ PANTONE 19 - 4049 SNORKEL BLUE


Modrý odstín, jenž našel inspiraci v námořnictvu. Je však veselejší a má větší energetický potenciál. Název sám připomíná dovolenou a povzbuzuje k úniku ze všedních dnů. Je pozoruhodné jak je nabitý velkým množstvím energie.

Doporučené kombinace: Buttercup, Iced Coffee, Peach Echo5/ PANTONE 12 - 0752 BUTTERCUPZatímco většina barevné palety pro trendy Jaro/Léto navozuje pohodu a klid, BUTTERCUP je příjemným odskočením od tématu, nabízejícím příjemný kontrast. Sytý odstín žluté je zářivým majákem, který Vás dovede na sluncem prozářené šťastné místo.

Doporučené kombinace: Snorkel Blue, Serenity, Lilac Gray6/ PANTONE 13 - 4810 LIMPET SHELL


Tento úžasný aqua odstín patří do rodiny zelených tónů. LIMPET SHELL je jasně definován. Jeho podmanivá jasnost a svěžest, spolu s moderními vlivy, v nás vyvolávají pocit klidu a pohody.

Doporučené kombinace: Iced Coffee, Peach Echo, Rose Quartz7/ PANTONE 16 - 3905 LILAC GRAY


V každém ročním období je třeba neutrální barva, která ty ostatní spojuje. Jemný lila podtón zvýrazňuje klasickou základní šedou a tím umocňuje její charakteristické rysy.

Doporučené kombinace: Iced Coffee, Fiesta, Green Flash
8/ PANTONE 17 - 1564 FIESTA

Energií nabitá FIESTA je předzvěstí vzrušení podněcující ke zkoumání nových neznámých území. Intezivní a ohnivá žlutá na bázi červené nabízí ostrý kontrast k jinak poklidné jemnější paletě této sezony.

Doporučené kombinace: Snorkel Blue, Limpet Shell, Green Flash 9/ PANTONE 15 - 1040 ICED COFFEE


Přechodná barva, která provede dalšími ročními obdobími. ICED COFFEE je další silnou neutrální barvou nové sezony. Svou zemitostí a jemností může tvořit skvělý základ pro kombinaci s ostatními barvami palety.

Doporučené kombinace: Rose Quartz, Serenity, Lilac Gray10/ PANTONE 15 - 0146 GREEN FLASH

GREEN FLASH vyzývá své nositele ke zkoumání, podporuje snahu o únik ze všednosti. Vyzařuje otevřenost vůči ostatním barvám dané palety v neočekávaných avšak povedených kombinacích. Oblíbenost tohoto brilantního odstínu, přinášejícího přírodu i do měst, bude nadále inspirací pro designéry.

Doporučené kombinace: Snorkel Blue, Serenity, Limpet Shell

Opět jsem čerpala z oficiálních stránek společnosti Pantone.
SARRA
Žádné komentáře:

Okomentovat