pondělí 4. ledna 2016

BAREVNÉ TRENDY PRO ROK 2016


I letos připravila společnost PANTONE pro nadcházející období JARO/LÉTO top 10 barevných odstínů, které ovlivní veškerý módní svět, svatební nevyjímaje. 
Návrháři se v této sezoně přiklonili k paletě, která je především uklidňující. Ovlivněni světem umění, otvírají nové dveře vedoucí od moderních technologií k tak potřebnému odpočinku. Vzdávají hold přírodním zdrojům. Barvy objevující se v nových kolekcích Jaro/Léto přenesou své nositele do klidnějšího prostředí, které nejprve navodí atmosféru relaxace a následně vzbudí zvědavost a  touhu po objevování. Návrháři se nechávají inspirovat kontrastem městského stylu s divokou přírodou. Což vede k neočekávaným kombinacím prolínajícím architekturu, cestování a nostalgii. Vytvářejí pohledy na skutečný svět, ve kterém žijeme. Snaží se o navození pocitu sebereflexe následovaného hravým únikem. 
Ve stylu nadcházející sezony hráli významnou roli  umělci, kteří jsou známí odvážným použitím barev a tvarů... Henri Matisse, Pablo Picasso, Frank Stella , Esther Stewart a Sam Falls. Pro živé žhavé kombinace sáhli návrháři do teplých destinací. Nebojí se je propojit s přírodními, klidnými klasickými tóny.
Dá se říci, že barvy této sezony nás mají v myslích přepravit na šťastnější, slunečnější místo za relaxací a klidem.
BAREVNÁ PALETA 
INSPIRACE UMĚLCI 

Henri Matisse, Pablo Picasso
 

Esther Stewart, Sam Falls

Frank Stella

Veškeré textové údaje jsem čerpala z oficiálních stránek společnosti Pantone.
V dalším příspěvku si blíže představíme jednotlivé barvy.

Děkuji za Váš čas
SARRA.

Žádné komentáře:

Okomentovat